Jump to Navigation

Fasulet

Fasulet jane ushqim mrekulliberes. Ulin kolesterinen, rregullojne sheqerin ne gjak dhe prodhimin e insulines, ndihmojne shendetin e traktit digjest0iv (tretjen) dhe mbrojne kunder kancerit. Nese mendon per ushqime me fiber, proteina, dhe antioksidant ju sigurisht menjehere ju shkon mendja tek mishi, frutat dhe ushqimet e plota, epo mendo me shume – fasulet ofrojne qe te trijat ne nje pako. Per kete edhe fasulet bejne pjese ne listen ushqimet me te shendetshme.


Main menu 2