Jump to Navigation

Spinaqi

Ju e dini qe spinaqi eshte i mire per shendetin tuaj, por a e keni dite se sa eshte i mire? Spinaqi mbron nga semundjet e syve dhe humbjes se te pamurit, eshte i mire per funksionin e trurit, mbron kunder kancerit te prostates, zorreve dhe te gjirit, mbron kunder semundjes se zemres, goditjes ne tru (pika ne tru), dhe demences (cmendurise); zvogelon shtypjen e gjakut, eshte anti-inflamator, dhe eshte shume i mire per shendetin e eshtrave. Spinaqi ka nje mori te materieve ushqyese duke perfshire ketu sasi te vitamines K, kalcium, vitamine A, vitamine C, folat, magnez dhe hekur.


Main menu 2